Aktualności

20.06.2017

NIEBAWEM LUBUSKIE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZENEGO

Już po raz drugi odbędą się Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu  Społecznego. Tym razem przeszło 30 podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego zaprezentuje się ze swoją ofertą w Gorzowie Wielkopolskim, w dniach 1 i 2 lipca br.
Targi  organizowane są wspólnie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp.

NIEBAWEM LUBUSKIE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZENEGO

Zeszłoroczne Targi, które miały miejsce 27 listopada 2016 r. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli należały do bardzo udanych, odwiedziło je ponad 1000 Lubuszan.
Nie inaczej zapowiada się tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się wzdłuż ulicy Fabrycznej przy Muzeum SPICHLERZ w Gorzowie Wlkp. MAPKA lokalizacyjna TARGÓW do pobrania poniżej

W trakcie eventu będzie można kupić wiele najróżniejszych produktów i wyrobów. Będą np. ręcznie szyte torebki, torby na zakupy, karmniki dla ptaków, ciekawe dekory, ręcznie szyte zabawki, pościele dla dzieci i nie tylko…

Swoje stoiska będą też miały spółdzielnie socjalne, które serwować będą przepyszne ciasta i inne smaczne dania, typu pierożki, dania z grilla, naleśniki.
Podczas imprezy, na którą zapraszamy wszystkich LUBUSZAN i NIE TYLKO, wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

HARMONOGRAM SCENY LUBUSKICH TARGÓW AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZNEGO 01-07 oraz 02-07-2017r.
 
 

 

SOBOTA 01-07-2017 r.

 

12:00   – 12:30

 

Uroczyste   rozpoczęcie targów (wystąpienia przybyłych gości)

 

12:30   – 13:00

Prezentacje   Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej biorących udział w Targach 

 

13:00   – 14:00

 

Animacje   dla dzieci – Grupa LOWES

 

14:00   – 14:45

Klub Sortowy Dragon   – pokaz sztuk walki

Stowarzyszenie   (Klub Sportowy) DRAGON działa w Gorzowie Wlkp. od 2004 r. Od początku   prowadzony jest przez trenera Rafała Bagińskiego wielokrotnego Mistrza Polski   w Taekwon-do i kickboxingu (posiadacza 5 stopnia mistrzowskiego Dan w   Taekwon-do ITF,1 stopnia mistrzowskiego dan w Kickboxingu). W zajęciach Klubu   uczestniczą sportowcy w każdym przedziale wiekowym: od dzieciaków po   dorosłych zawodników. Klub realizuje misję nie tylko sportową ale też   wychowawczą. To miejsce kształtuje młodych gorzowian.

 

14:45   – 16:00

 

Animacje   dla dzieci – Grupa LOWES

16:00   – 17:00

Stowarzyszenie Futbolu Amerykańskiego GRIZZLIES  

Podczas   Targów wszyscy chętni będą mogli przekonać się o wyjątkowości futbolu   amerykańskiego i zobaczyć, czym tak naprawdę jest ten sport!!! O godzinie   16:00 odbędzie się pokaz drużyny GRIZZLIES Gorzów, podczas którego możliwe   będzie zapoznanie się z zasadami panującymi na boisku, a dla   najdzielniejszych pojawią się możliwości wzięcia udziału w warsztatach!

17:00   – 18:00 Animacje   dla dzieci – Grupa LOWES
18:00   -  19:00

Stowarzyszenie Zrzeszenie Rekonstruktorów   Gorzowskich

Pokazy   walk rycerskich w wykonaniu gorzowskich rekonstruktorów to gratka nie tylko   dla miłośników historii. Chociaż główne cele Stowarzyszenia to: propagowanie   historii oraz pomoc w ochronie dziedzictwa historycznego i kulturowego, to   dla widzów Targów przedstawią wyjątkowy pokaz rycerskich walk. W ich   szeregach są osoby zajmujące się rekonstrukcją różnych epok historycznych.

19:00 – 20:30

Związek Romów Polskich Oddział w   Gorzowie Wlkp.

Występ Zespołu Romani Cierheń

Barwny   i energetyczny występ taneczno-wokalny. Ten gorzowski dziesięcioosobowy   zespół zapewni nam show pełne śpiewu, tańca i cygańskiej pasji. Są wśród nich   artyści cieszący się światowym uznaniem. Zespół występuje w dwóch składach:   dziecięcym i mieszanym. Podczas Targów wszyscy artyści Romani Cierheń   wystąpią wspólnie. To bez wątpienia GWIZADA sobotniej odsłony Lubuskich   Targów Aktywności i Biznesu Społecznego.   

po   zmroku

Halucynek i Burning Hearts

To   gorzowska grupa inicjatywna składająca się z siedmiu młodych ludzi, którzy zapewnią   nam wyjątkowe emocje - dzięki nim zobaczymy pokaz ognia. Po zmroku na   zakończenie pierwszego dnia Targów.

Od 13:00 do 19:00 podczas   animacji gra DJ RELAX
NIEDZIELA 02-07-2017 r.

 

12:00   – 12:30

 

Otwarcie   drugiego dnia Targów

 

12:30   – 14:30

Animacje dla dzieci „CZARODZIEJSKI   PIKNIK”

Niedzielne   animacje krążyły będą wokół czarów, czyli tego co dzieciaki kochają   najbardziej. Będą zabawy plastyczne, muzyczne, oryginalne konkursy, elementy   warsztatu teatralnego z użyciem masek czyli dla każdego coś dobrego:).W   trakcie zabaw odbędzie się też czytanie performatywne (teatralne) ‘Ptasiego   radia” z interakcją dzieci.

 

14:30   – 16:00

„Gorzowianie dzieciom” czyli   Brzechwa&Tuwim po gorzowsku !

Czytanie   wierszy autorstwa J.Brzechwy i J.Tuwima  przez znanych gorzowian. We współpracy z   gorzowską księgarnią „TAK CZYTAM”   – będą nagrody książkowe!

 

16:00   – 17:00

 

Animacje dla dzieci „CZARODZIEJSKI PIKNIK”

17:00   – 18:00

Spektakl dla dzieci „dzień czarownicy”

czas   trwania: 40min + 10 min nauka piosenki z bajki.

Opowiemy   Wam o czarownicy, która zapragnęła być dobra, i chciała naprawić wszystkie   złe uczynki, których się dotychczas dopuściła. Jej marzenie spełniło się na   jeden dzień. Ten dzień okazał się bardzo trudny dla czarownicy oraz   mieszkańców lasu i wioski, którzy pragnęli dzięki czarom zmienić swój los.   Jak zakończyła się ich przygoda? Dlaczego w bajkach są potrzebne czarownice?   Na te pytania odpowie Wam nasza bajka… A Wy po jej obejrzeniu możecie   odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy warto być sobą?

18:00   – 20:00

Koncert Zespołu PODWÓJNE DNO

Zbitka   artystów bardzo różnych, różnych charakterów, temperamentów, umiejętności.   Przekrój od klasyki rodem z podręczników poprzez szkoły muzyczne po post   punkowe korzenie. I tak właśnie brzmi "Podwójne Dno". Nic nie jest   oczywiste. Nic nie jest proste. Wszystko gra, wszystko brzmi. Miłość jest jak   pomidorowa!

Zakończenie Targów
Od 12:30 do 18:00 podczas   animacji gra DJ RELAX

Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu Społecznego realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7. Równowaga Społeczna, Działanie 7.6. Wsparcie dla OWES i ROPS we wzmacnianiu sektora ekonomii społecznej.