Aktualności

04.12.2018

ROZMAWIALIŚMY O INNOWACYJNYCH USŁUGACH OPIEKUŃCZYCH

3 grudnia 2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej rozmawialiśmy o nowatorskich pomysłach na zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi.

ROZMAWIALIŚMY O INNOWACYJNYCH USŁUGACH OPIEKUŃCZYCH
DSC_0550 (002)

Adam Szponka, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu przedstawił pilotażowy projekt dotyczący teleopieki.

DSC_0561

Konrad Stępnik z Centrum Doradztwa Rolniczego opowiedział o idei i perspektywach rozwoju gospodarstw opiekuńczych w Polsce.

DSC_0575

Ewelina Niwald podzieliła się swoim doświadczeniem z wykorzystaniem narzędzi ekonomii społecznej w rozwijaniu usług opiekuńczych.

DSC_0584

Izabela Najdek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drezdenku opowiedziała o wsparciu opiekunów poprzez usługi opieki wytchnieniowej. Adam Misiaszek z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zapoznał uczestników spotkania z możliwościami finansowania usług opiekuńczych zw środków europejskich.

DSC_0580

Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

DSC_0582

Ze względu na zmiany demograficzne, zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze wciąż rośnie. Potrzebujemy nowych i różnorodnych rozwiązań, które pozwolą zaspokoić potrzeby społeczne.