Aktualności

23.09.2016

Spotkania informacyjne dot. programowania dokumentów strategicznych z uwzględnieniem ekonomii społecznej

 Zapraszamy na wrześniowe, powiatowe spotkania informacyjne dot. programowania dokumentów strategicznych z uwzględnieniem ekonomii społecznej.

Mając na uwadze trwający w naszym regionie proces opracowywania gminnych programów rewitalizacji, a jednocześnie wymogi zastosowania zasad partycypacji oraz partnerstwa zarówno na etapie tworzenia jak i realizacji tych programów, chcielibyśmy zaprezentować rozwiązania w zakresie włączenia ekonomii społecznej, które będą odpowiedzią na wymogi z Wytycznych.

Spotkanie ma zachęcić do efektywnego przygotowywania dokumentów strategicznych w gminach i powiecie oraz przekonać przedstawicieli samorządów, iż dysponują ważnymi narzędziami zmian.

Spotkanie poprowadzi Cezary Miżejewski, program spotkania będzie obejmował m.in.:

  1. Prezentacja założeń projektu ROPS pn. Efekt synergii – koordynacja lubuskiej ekonomii społecznej.
  2. Programy rewitalizacji a ekonomia społeczna.
  3. Odniesienie się do badań przeprowadzonych przez ROPS w 2015r. Programowanie lubuskiej ekonomii społecznej. Analiza dokumentów strategicznych jednostek samorządu terytorialnego w zakresie rozwoju ekonomii społecznej w województwie lubuskim.
  4. Podstawy prawne tworzenia, aktualizowania dokumentów strategicznych.

Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej.

Terminy i miejsca spotkań:

26.09 Żary, Starostwo Powiatowe - sala konferencyjna

28.09 Nowa Sól, "Interior" Park Technologiczny - sala konferencyjna A2 (parter)

29.09 Międzyrzecz, Starostwo Powiatowe - sala konferencyjna

30.09 Świebodzin, Starostwo Powiatowe - sala konferencyjna

Zgłoszenia na spotkanie prosimy kierować na formularzu zgłoszeniowym na adres mailowy: j.strzalkowska@rops.lubuskie.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z Joanną Strzałkowską, mail: j.strzalkowska@rops.lubuskie.pl bądź telefonicznie 68 3231926.

Spotkanie organizowane w ramach projektu pn. „EFEKT SYNERGII – koordynacja lubuskiej ekonomii społecznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.