Aktualności

11.02.2019

Spotkanie upowszechniające system standaryzacji w Centrach Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze serdecznie zaprasza na dwudniowe spotkanie upowszechniające koncepcję systemu standaryzacji Centrów Integracji Społecznej w województwie lubuskim, które odbędzie się 21-22 lutego w 2019r.,  w Pensjonacie "Leśniczówka" Drzecin 1, 69-100 Słubice.

Warsztaty adresowane są do pracowników: CIS-ów z województwa lubuskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Celem spotkania będzie zaprezentowanie wniosków i rekomendacji z przeprowadzonego pilotażu koncepcji systemu standaryzacji PES o charakterze reintegracyjnym, który zakończył się w 2018r. W ramach zakończonego Pilotażu Centra Integracji Społecznej testowały opracowaną koncepcję systemu standaryzacji PES o charakterze reintegracyjnym. Na bazie ich rekomendacji i doświadczeń została opracowana końcowa koncepcja systemu standaryzacji Centrów Integracji Społecznej w województwie lubuskim, z którą chcemy zapoznać wszystkie centra i zachęcić do stosowania opracowanych standardów.

Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Kowalska z CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne z Torunia, członek ogólnopolskiego Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej oraz Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, ekspert krajowy w dziedzinie polityki i ekonomii społecznej , odpowiedzialny za opracowanie koncepcji  systemu standaryzacji  podmiotów ekonomii społecznej o charakterze reintegracyjnym - Centrów Integracji Społecznej.

Uczestnikom dwudniowego warsztatu (pracownikom CIS-ów) zapewniamy nocleg oraz wyżywienie. Spotkanie realizowane jest jest w ramach projektu "Efekt Synergii - koordynacja Lubuskiej ekonomii społecznej" i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Zgłoszenia na spotkanie należy przesyłać do 18 lutego 2019r. za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.es.lubuskie.pl

Poniżej harmonogram spotkania