Aktualności

27.11.2016

Za nami Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego

W Zielonej Górze już prawie święta. W zagrodach muzeum etnograficznego 27 listopada zorganizowano targi pod hasłem "Idą święta", które w tym roku połączone były z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. Można było kupić prezenty takie, jakich nie znajdziemy w marketach. Malowanie ozdób, lepienie pierogów albo lukrowanie pierników. Między innymi takie zajęcia wykonywali uczestnicy targów.

Za nami Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego

W plenerze skansenowskiej wsi -  w „zagrodzie kamiennej” przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tradycyjnych ozdób choinkowych wykonywanych z bibuły, papieru i wydmuszek, światów z opłatków, wykonywania ozdób szmacianych, malowania bombek, ozdób z masy solnej,  wykonywania świątecznych stroików, ozdób z siana, lepienia pierogów, pieczenia i ozdabiania pierników, palenia kawy i przygotowywania mieszanek ziołowych.  Impreza była idealną okazją na poznanie rodzimych wytwórców zdrowej i regionalnej żywności zaczynając od gospodyń, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń, a kończąc na większych producentach.

DSC_3607
DSC_3654

Wśród wielu najróżniejszych wyrobów, idealnych na prezenty były np. ręcznie szyte torebki, torby na zakupy, karmniki dla ptaków,  wazony z decoupage’u, ręcznie szyte zabawki, pościele dla dzieci i nie tylko. Na targu można było nabyć prezenty od podmiotów ekonomii społecznej w formie voucherów na organizację niezapomnianego przyjęcia urodzinowego, trening umiejętności rodzicielskich, pranie kanapy i dywanu, kurs języka migowego, kupić dekory. Możliwości było dużo, każdy znalazł coś dla siebie. Impreza przybliżyła dawne tradycje adwentowe i bożonarodzeniowe. Odbyła się również degustacja świątecznych wędlin i innych potraw, mających przybliżyć smak zbliżających się Świąt, przy okazji promując nasze produkty regionalne. Całości towarzyszyło kolędowanie prowadzone przez grupę „Drewno”.

Targi zostały zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze oraz Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2020.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji >>>