Aktualności

24.11.2016

Zapraszamy na Mikołajkowe Targi - 27.XI.2016r. Muzeum Etnograficzne w Ochli

27 listopada 2016r. serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn.„Idą święta” czyli tradycyjne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia połączone w tym roku z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. W klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.

W Muzeum gościć będzie ponad 70 wystawców oferujących m.in. ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, zabawki, regionalne smakołyki oraz wiele innych ciekawych propozycji na prezenty świąteczne.

Przygotowano liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, mi.in. z pieczenia i ozdabiania pierników, pieczenia chleba, robienia ozdób świątecznych oraz mnóstwo innych atrakcji.

Wstęp nieodpłatny. Imprezę współorganizują: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze oraz Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli.

Targi realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7. Równowaga Społeczna, Działanie 7.6. Wsparcie dla OWES i ROPS we wzmacnianiu sektora ekonomii społecznej.

zaproszenie tył