Targi 2016

Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn.„Idą święta” czyli tradycyjne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia połączone w tym roku z Mikołajkowymi Targi Aktywności i Biznesu Społecznego. 27 listopada 2016r.  w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.

W programie m.in.

- warsztaty kulinarne

- warsztaty tworzenia ozdób świątecznych

- wypiekanie pierników oraz wiele innych atrakcji.

W role dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielą się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej, spółdzielni socjalnych. Na co dzień, przez cały rok robią wiele dobrego dla innych, wypełniając swoją misję, pomagając, wspierając, inspirując. Raz do roku, podczas targów, prezentują to kim są i co robią. A jest tego niemało!
W tym roku zapraszamy i namawiamy zwłaszcza do tego, żeby z targów wrócić z prezentami dla najbliższych – będą one wyjątkowe, niepowtarzalne, ręcznie wykonane, z pasją!

Wśród wielu najróżniejszych wyrobów będą np. ręcznie szyte torebki, torby na zakupy, karmniki dla ptaków,  wazony z decoupage’u, ręcznie szyte zabawki, pościele dla dzieci i nie tylko…

a także prezenty, które są coraz popularniejsze, czyli vouchery. Bon na organizację niezapomnianego przyjęcia urodzinowego, trening umiejętności rodzicielskich, pranie kanapy i dywanu, kurs języka migowego, oj, możliwości znów jest baaardzo dużo.

Dzięki temu, że kupisz prezent właśnie na targach, wesprzesz lokalny biznes społeczny. Będziesz dobrym Mikołajem podwójnie!

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić targi? Ile organizacji, tyle pomysłów na to, jak zmieniać świat na trochę lepszy i bardziej przyjazny. Zapraszamy!

Imprezę współorganizują Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.